TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Başkan Yüce’ye ziyaret

SAKARYA (İGFA) – TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Ulu’yu makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi makam kapısında mehter merasimi ile karşılanan TBMM Başkanı Kurtulmuş daha sonra protokol heyetiyle birlikte makama geçti. Başkan Yüce’ye AK Parti Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Milletvekilleri Çiğdem Atabek, Ertuğrul Kocacık, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz ve AK Parti Vilayet Lideri Yunus Tever eşlik etti.

“SAKARYA İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM”

Başkan Ekrem Aziz, ziyaret sırasında Sakarya’da 5 yıllık gündüz-gece harcanan ‘hizmet’ mesaisinin kazanımlarını anlattı. 240 projeyi hayata geçirdiklerini tabir eden Büyük tarımda, endüstride, sporda ve toplumsal alanda Sakarya’ya birincileri yaşatan projelerden örnekler verdi. Bayrağı devrettikten sonra da Sakarya için canla, başla çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Lider Büyük, “Alnımız ak, başımız dik halde hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Biz bu kentin ismini altın harflerle yazdık ve yazmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

“ALNIMIZ, BAŞIMIZ DİK HİZMET ETTİK”

Başkan Aziz şöyle dedi: “5 yıldır gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürdük. 240 projeyi hayata geçirdik. Her hafta resmen bir açılış ve temel atma yapmış olduk. Birçok büyük projeyi birlikte açtık, bu büyük bir erdem bizim için. İnşallah bundan sonra hizmetler devam ederek artacak. Bizler Yusuf kardeşimize bayrağı teslim edeceğiz. Lakin her vakit Sakarya için çalışmaya devam edeceğiz. Tarım, spor, sanayi, turizm üzere birçok alanda varız. Avrupa Spor Kenti ve Dünya Bisiklet Kenti unvanlarını aldık. Sakarya denildiğinde spor akla geliyor. Her vakit kentimizin ismini altın harflerle yazıyoruz ve yazacağız. 6 bin dekar alan üzerinde ziraî üretim yapan tek belediye biziz. Dünyanın birçok ülkesine eser gönderiyoruz. Alnımız ak, başımız dik biçimde Sakarya’mıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz”

“SAKARYA’YA KAZANDIRDIĞINIZ HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER”

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Başkan Şanlı’ya hizmet müddeti boyunca kazandırdığı tüm projeler için teşekkür ederek, “İlk günden itibaren şahit olarak söylüyorum Sakarya’ya büyük hizmetler yapıldı. Bunlardan bir adedine ben de katıldım. Bitki üretimleri ve seracılık. O vakit daha başlangıç kademesindeydi lakin şu an yapılan işlerin farkındayız. Ben Sakarya’ya kazandırdığınız her şey için sizlere teşekkür ediyorum. Sakarya Marmara bölgesinin Anadolu’ya açılan kapısı. Birçok alanda Türkiye’nin nadide kentlerinden birisi” dedi.

Başkan Ulu, ziyaret sonunda Lider Kurtulmuş’a “spor şehri” vurgusu yaparak bisiklet ikram etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir