Sezgin Tanrıkulu krizi patlak verdi! CHP’li vekil: Sana ne kardeşim…

Türk Tabipleri Birliği Lideri Şebnem Korur Fincancı’nın TSK’nin kimyasal silah kullandığına yönelik iftirada bulunmasının akabinde CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, skandal kelamlara dayanak vermişti. Sezgin Tanrıkulu tezleri Meclis’e taşıyacağını belirtmişti. Tanrıkulu’na CHP’li vekilden çok sert reaksiyon geldi.

“SANA NE KARDEŞİM”

TV100’de yayımlanan Pınar Işık Ardor’un sunduğu Pazar Siyaseti programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Gürsel Erol gündeme dair soruları yanıtladı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Sezgin Tanrıkulu ile ilgili soruya şu biçimde yanıt verdi;

Kendi partinizin içinde bunu araştıracağız, meclise soracağız diye farklı görüşler de var, bu ne diyorsunuz” sorusuna Erol, TSK’nın kimyasal silah kullandığı tezlerine ise, “TSK, Türkiye’nin onuru ve namusudur, hepimizin sahip çıkması gerekir. Kurumlarda yanlış yapan yöneticiler olabilir, kurumlar hiçbir vakit siyasetçinin amacında ve tenkidinde olmamalı.

TSK’nın aksiyonları sorgulanamaz, eleştirilemez ve o tenkitleri de sorumsuzca buluyorum. CHP’nin köklerinin nereye dayandığını bilmeyenlerin bu formda açıklama yapmasını asla gerçek bilmiyorum, o açıklamayı yapan arkadaşımız MYK’da gündeme gelecektir. Milletlerarası güçlerin olduğu bir bölgede ‘TSK kimyasal silah kullandı’ ya arkadaşlar bu oyunlara gelmeyin, bu aptalca argümanlara, karalamaya hele de seçime giderken sana ne kardeşim. Bu açıklamayı yapmak sana mı düşer?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir