Menzil’e bağlı derneğe Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası

Ankara Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde dün Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası Tevcih Merasimi düzenlendi. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine nazaran merasimde, bürokraside örgütlendikleri gerekçesiyle muhalefetin maksadı olan ve 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıklayan Menzil Cemaati’ne de ödül verildi.

Menzil’e bağlı Beşir Derneği’nin Genel Başkanı Fatih Sarıyar Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası’nın zelzeledeki arama kurtarma çalışmalarına katıldıkları için verildiğini duyurdu. Sarıyar, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Asrın Felaketi olarak nitelendirilen zelzelede, arama kurtarma çalışmalarına katılan Beşir Derneği’ne ve öteki STK’lara Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile ‘Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası’ takdim edildi. Teşekkürler…”

Erdoğan da ödül merasiminde yaptığı konuşmada, “Biliyorsunuz devletimizin 3 farklı kategoride nişan ve madalyası bulunuyor. Kısa mühlet evvel Madalyalar ve Nişanlar Kanunu’nda yaptığımız değişiklikle buna bir tane daha ekleyerek, Üstün Fedakarlık Madalyası ve Nişanı’nı ihdas ettik. Hedefimiz sarsıntı, sel üzere doğal afetler ile salgın hastalıklara karşı uğraşta kahramanlık sergileyenleri bu madalya ve nişanla ödüllendirmektir. İnşallah biraz sonra takdim edeceğimiz madalya ve nişanlarla yeni uygulamanın birinci adımını atmış olacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir