Davutoğlu’ndan Mithat Sancar açıklaması: Demokrasi tatile mi çıktı?

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar‘ın parti binasına alınmamasına reaksiyon gösterdi. Davutoğlu, “Demokrasi tatile mi çıktı? Bir siyasi parti genel liderine karşı polis ablukası kabul edilemez. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’a yapılan engelleme hukuksuzdur” dedi. 

Eski HDP Milletvekili ve İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü‘ye polisin tokat atmasını protesto etmek isteyenlerin Kadıköy’de düzenlediği aksiyona polis müdahale etti. Partinin binasının önünde çember kuran polisler, partililerin binaya girmesini engelledi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan binaya alınmadı.  

Davutoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda yaşananlara ait olarak şu tabirleri kullandı: 

“Demokrasi tatile mi çıktı? Bir siyasi parti genel liderine karşı polis ablukası kabul edilemez. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’a yapılan engelleme hukuksuzdur. Ankara’da HDP’ye heyet göndermek, İstanbul’da bu hukuksuzluğu yapmak iki yüzlü siyasetin son örneğidir.” 
 

Kadıköy’de HDP’nin aksiyonuna polis müdahalesi: HDP Eş Genel Lider Mithat Sancar, partisinin binasına alınmadı

Polis, HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat attı

Polisin tokat attığı HDP’li Encü: Bu tokat insanca hayatı savunan herkese, en başta da Kürt halkına atılmış bir tokattır

 

 
 
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir