6 Şubat depreminin 90. saat mucizesi Hilal Bilge, Galatasaraylı futbolcularla buluştu! Derya Balta’dan duygusal paylaşım…

6 Şubat sarsıntısının 90. saatinde Hatay’da enkaz altından kurtarılan 10 yaşındaki Hilal Bilge, felaketin simge isimlerinden olmuştu. Beton bloğun altında kalan sol kolu kesilerek sarsıntıdan kurtulan mucize çocuk Hilal’in tedavisi İstanbul’da gerçekleştirilmiş ve sıhhatine kavuşmuştu.

Galatasaraylı eski futbolcu ve U19 grubu teknik yöneticisi Hakan Balta’nın eşi Derya Balta, sarsıntıda ailesini kaybeden minik kıza sahip çıkmış ve sık sık Hilal’i ziyarete giderek durumuyla ilgili paylaşımlar yapmıştı.

ANNESİ, BABASI, 3 KARDEŞİ VE 70’E YAKIN AKRABASI HAYATLARINI KAYBETTİ

Hatay’da enkaz altından çıkarılan Hilal Bilge’nin annesi, babası ve 3 kardeşinin zelzele sırasında kaçmaya çalışırken merdiven boşluğunda enkaz altında kalarak hayatlarını yitirdikleri belirlenmişti. Hilal’in 70’e yakın akrabası da sarsıntıda hayatlarını kaybetti.

GALATASARAYLI FUTBOLCULARLA BULUŞTU

Hilal Bilge, Derya Balta ile birlikte dün Florya’ya giderek Galatasaraylı futbolcularl buluştu. Memnunluğu yüzünden okunan 10 yaşındaki Hilal, teknik yönetici Okan Buruk ve çabucak hemen tüm futbolcularla fotoğraf çektirdi.

Galatasaray grubu, Hilal’in formasını imzalamayı da ihmal etmedi.

Derya Balta, Hilal’in Florya’de geçirdiği günle ilgili; “Hep bugün için güzelleşmek istedik. Çok bekledik bugünü. Galatasaray kocaman bir aile, bunu Hiloş çok yakından gördü. Tüm tesis çalışanları, futbolcu ağabeyleri, hocaları herkes kocaman sardı fındığımızı.” paylaşımını yaptı.

HATAYI BOYUNCA MADDİ-MANEVİ YANINDA OLACAK

Derya Balta, 13 Şubat’ta başladığı paylaşımlarda Hilal’in kendisini arayıp ‘Haydi gel’ demesiyle çabucak hastaneye koştuğunu söylemiş ve minik kızın hayatı boyunca maddi-manevi her şeyiyle ilgileneceğini açıklamıştı.

Derya Balta o devir şu açıklamayı yapmıştı:

“Tüm depremzedelerimiz için sabah akşam dua ediyorum. Hilal benim için çok özel, çok hoş bir bağ kurduk. Fakat yalnızca Hilal değil, ilgilenmeye çalıştığım çok yavrumuz var. Allah’ım yardım et. Canla başla yara sarmaya çalışan, duasını eksik etmeyen herkesin yardımcısı olsun Rabbim”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir